matkad soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
matkad
Kanuumatkad
Mis neil vahet?
Rabamatkad
Kus ja kuidas?
Ellujäämiskursus algajaile
asukoht ja kaart
 
avalehele
lähme rappa

Päris läbimatusse mülkasse me matkajaid nende tahte vastaselt ei vii ja sohu eksitama ei kipu. Hoiame rohkem raba poole. Sellegipoolest on rabamaastikul liikumiseks vaja kogenud teejuhti, kes oskaks eristada, milline ala on matkajale ohutu. Rabamaastikul liikumine on tõsisem ettevõtmine kui pühapäevajalutuskäik. Sestap on paljudes kohtades matkajate tarvis laudteed rajatud, et harjumata inimestel ohutum liikuda oleks ja rabaga pääseks tutvuma ka linnajalanõudes ning pühapäevamatkaja väga märjalt ja mudasena tagasi jõudma ei peaks. Kui laudtee pealt vales kohas mööda peaksid astuma, siis... jah siis oled küll mudane, sest sisse võid vajuda üsna sügavale ja kindlat põhja ei pruugi alati jalge alla saadagi. Olenevalt soo arengufaasist ja taimkattest võib matkaja näha rohusood, põõsasood, puisraba või soometsi, laukaid ja laugastikke. Ega linnainimene tavaliselt oska ette kujutadagi, et sood ja rabad nii erinevaid maastikuvaateid võivad pakkuda. Laugastes ja laugastikes saab ka ujuda. Vesi on puhas, kuid turbane. Suvel ka väga soe. Laukad võivad üsna sügavad olla, kannatab sisse hüpata küll. Aga väljaronimisega on tükk tegu, sest lauka järsust ja pehmest servast ülesronimine on päris vaevaline. Laudteedest matkaradade juurde on seepärast tihtipeale mõnusad platvormid ehitatud, kust saab muretult vette ja pärast ka kindlalt välja tulla.
Rabamatku saab ette võtta mitut moodi. Võib minna ehedale puutumatule rabamaastikule koos teejuhiga. Võib minna mööda laudteed loodust vaatama. Matkaradasid on erineva pikkusega ja erinevate rabade peal. On, mida valida ja üksluiseks küll ei muutu. Vähemalt neile, kes looduse vastu huvi tunnevad.

Laudteel matkates erilist matkavarustust vaja ei ole. Metsikul maastikul võiks seljas olla riietus ja jalas jalanõud, mis vett ja mudaseks saamist ei karda, ning matka lõpus tagavaraks kuivad vahetusriided ja -jalatsid.

 

 

Väga populaarsed on ka rabamatkaga kombineeritud kanuumatkad, kus jõe äärest minnakse tunni-paarisele rabaringile laugaste vahele ja laukasse ujuma ning pärast jätkatakse jälle kanuumatkaga.

Küsi lisainfot tel. 52 51113, 50 51113 või siit.