matkad soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
matkad
Kanuumatkad
Mis neil vahet?
Päev, õhtu, öö, hommik
Rabamatkad
Ellujäämiskursus algajaile
asukoht ja kaart
 
avalehele
Mis neil vahet?

Iga inimese ootused matkale on erinevad. Kes ootab matkalt erilisi ekstreemsusi, kes parajat sportlikku pinget, kes soovib lihtsalt rahulikku päeva looduses veeta.  Kui tahad oma silmaga näha, mis Sind oodata võib, vaata matkapilte siit.  Kõik see, mida sealt näed, võib ka Sind oodata :)

Üldistades  võiks jagada Soomaal ja selle äärde jäävatel jõgedel ja rabades toimuvad matkad niimoodi:

Jõe on sulgenud kopratamm.Kanuumatkad suhteliselt väikestel, käänulistel ja aeglase vooluga Soomaa jõgedel, mis looklevad läbi hõredalt asustatud looduskaunite paikade. Suur osa neist matkadest toimub Soomaa Rahvuspargi territooriumil ja nende matkade läbiviimiseks on kehtestatud kindlad reeglid. Nendel matkadel saab kena ülevaate Soomaa kordumatust ilust.

Ei lähe ümber, ei lähe ümber, ei lä...Kanuumatkad suurema veehulga, kiirema voolu ja kärestikega jõeosadel, mis läbivad tihedamalt asustatud piirkondi kultuurmaastikega kallastel. Nendel matkadel saab rohkem sportlikku kanuusõiduelamust ja kiires voolus või kärestikel mõnikord ka ümberminemise põnevust.

 

Laudteel matkates ei pea jalanõude märjakssaamist pelgama.

Rabamatkad, kus kuiva jalanõu ja puhta riidega saab matkata turistide jaoks ehitatud laudteel, näha erinevaid rabamaastikke, laukaid ja laukasse ujumagi minna. Meeldiv ja füüsiliselt väikese koormusega matk-jalutuskäik.

 

 

Pärast metsikut rabamatka on küll hea, kui matka lõpus puhtad kuivad riided ja jalanõud käepärast on. Ka saunaskäik kuluks ära.Rabamatkad "metsikul" maastikul, kus aeg-ajalt tuleb ellujäämiskursuste moodi neljakäpuli või suisa roomates edasi liikuda, sest rabapind muidu matkajat ei kanna. Õigesti rada valides võib pääseda  roomamisest, kuid jalad on märjad kindlasti. Mitte just kõigile sobiv ja füüsiliselt mõnikord ka parasjagu väsitav matk. Aga eks väsimust saab ka matka pikkusega reguleerida.

Kanuu- ja rabamatku saab ka omavahel kokku siduda, saades osa nii ühest kui teisest. Aga kõikvõimalikke variante ära kirjeldada ei jõua ja sestap võiksid huvilised pigem ühendust võtta :)