matkad soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
pildid ja jutud
Pildialbumid
Ilmari jutunurk
Teine uppumine.
Kolmas uppumine
Reisijutu asemel
Matkati ju muistegi
Kogutud teosed
 
avalehele
Ilmari jutunurk

Ilmar SaarIlmar Saar on Pärnu üks tuntumaid matkajaid. Aastakümneid tegelenud sportliku matkamisega, kümnete kaugmatkadega läbi kamminud pea kogu endise Nõukogude Liidu alad. Matkapisikut nakatanud ja matkamise tõdesid õpetanud kümnetele teistele matkajatele. Kui veel sportlikus matkamises järke jagati, sai Ilmarist meistersportlane sportlikus matkamises.
Praeguse matkamise kohta ütleb ta nii: "Praeguseks on sportmatkamine mandumas matkamisega maitsestatud bussiekskursioonide korraldamiseks Euroopa tsivilisatsiooni avarustele."

1998.a ilmus Ilmarilt raamat "Kes poomiseks määratud, see ei upu".      Selle kohta ütleb ta ise nii: "Esitlen peotäie eluaegse rändurielu atraktiivsemaid juhtumeid. Tekst on tihendatud viimase piirini. Süljevee peate ise lisama, kui seda lugema asute...  Kui see on kirjandus, siis on ta faktikirjandus."
Seda võiks lugedes meeles pidada ja püüda avada endale kõiki neid nüansse, mis Ilmari nappide sõnade taha jäävad.

Toome sellest raamatust ära kaks jutustust - "Teine uppumine. Jumala and" ja "Kolmas uppumine. Vabaujumine". Mõlemad jutustused käsitlevad episoode kõrgema kategooria kaugmatkalt.

Kolmandaks lisame  varem avaldamata jutustuse "Reisijutu asemel" sellest, kuidas omal ajal läbi Venemaa kaugmatkale mindi ning selle kaudu saab aimu ka tollase matkajuhi tööst, sest ka matkale jõudmine ja pärast matka koju tagasi saamine oli matkajuhi nähtamatu organisaatoritöö. 

Pilte nende ja teiste sarnaste matkade kohta saad vaadata siit.

Pärnu Matkaklubi tegemistest saab lähemalt lugeda www.hot.ee/reisiv