matkad hinnakiri soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
pildid ja jutud
Pildialbumid
Ilmari jutunurk
Matkati ju muistegi
Pärnu jõel
Põhja-Karjalas
Muud ja mujal
Kogutud teosed
 
saada sõbrale
avalehele
Muud ja mujal

Karpaatides Tsheremoshi jõel tuli mägede vahel päris vee piiril laagris ollaKarpaatides Tsheremoshi jõel oli kõige huvitavam kevadel, kui mägedes lumi sulas. Siis oli kogu jõgi üks lõputu kärestik. Hommikul oli vesi +2 kraadi, pealelõunaks läks soojemaks, siis oli +4 kraadi. Laine lõi kogu aeg üle pea ja enamuse ajast kippus millegipärast tagumik ka süstapõhjas vees olema. Siin suure puupaku peal on näha, kuis märjad ketsid ja saapad ning kuivavad sokid pudrukausside kõrval tulesooja püüavad. Et Tsheremoshi jõgi voolab mägede vahel, siis tihtipeale laagripaigaks enamat ruumi polnudki, kui kitsuke kaldariba päris vee ääres. Pilt peaks olema tehtud aastal 1974.

Karakumi kõrbes oli takõrr peale vihma kui üks lõputu püdela savi väliKord läksid pärnakad kõrbematkale ka. Jätsid enamuse soojadest riietest ilusti koju, sest kõrbes pidi olema kevad ja väga soe. Kui üle Kaspia mere jõudsid ja Karakumi kõrbe servale said, sadas larinal jäist vihma ja kohalikud elanikud lõdisesid, et viiskümmend aastat pole nii külm olnud, kui siis.Lõdisesid ja ligunesid pärnakadki. Lõpuks vallutasid ühe kohaliku teemaja ja ei tulnud sealt enne välja, kui ilm jälle soojaks läks. Paar-kolm päeva võttis aega. Sellel pildil paksult riides olevaid matkajaid vaadates on raske uskuda, et foto on tehtud soojas ja kevadiselt kaunis kõrbes. Savikõrbes - takõrril - mis vihma käes peaaegu et porimülkaks oli muutunud.
Pilt on vist aastast 1981.

Reiu jõel peeti igal kevadel Reiu süstarallit, kus peamiseks oli märkeorienteeruminePärnakad korraldasid vanasti igal kevadel Reiu veerallit. Seisnes see selles, et võistlejail tuli aja peale mööda Reiu jõge allavoolu kihutada. Aga vähe sellest - koos võidukimamisega toimus ka märkeorienteerumine. See tähendas, et iga süstkond sai väga täpse jõe kaardi ja kui nad kohtasid jõe ääres või kohal orienteerumismärki, tuli selle asukoht nõelatorke abil täpselt kaardile kanda. Iga möödamärgitud millimeeter tähendas karistusminuteid. Mõnigi kord tähendas märkimisvigade hulk kiireimale süstale kolinal viimaste hulka langemist. Aga siin pildil on parasjagu stardihetk ühele võistkonnale, kelle kohtunik on lubanud just veele minna.
Pilt peaks olema pärit aastast 1975.