matkad soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
soovitus
milline jõgi valida?
mida selga panna?
kanuuga kummuli
mida näha saab?
 
avalehele
Mida selga panna?

Ei ole halba ilma, on vale riietus.Kanuumatkaja riietus olgu mõnus ja matkakohane, millest poleks kahju, kui see märjaks või mudaseks saab. Midagi päevitamiseks - kui aastaaeg lubab, midagi vihma vastu (kui päris eririietust pole, on väga heaks lahenduseks suur kilekott sisselõigatud aukudega pea ja käte jaoks). Soojad sokid ja müts päikese või tuule kaitseks.

Mnjah, ja kui nüüd oleks pühapäevariietega tulnud?Ka rabasse minnes on targem pühapäevariided koju jätta. Soojailma varustuse kõrval olgu ikka midagi ka jaheda ilma ja vihma vastu ning varuriided olgu märjakssaamise puhuks ikka olemas. Rabasse minnes võiksid ka varujalanõud kaasas olla, sest kui ikka laudtee pealt kõrvale minna, siis kuiva jalaga tagasi ei saa.

Kui täpsemalt loetleda, siis soovitame kanuumatkale kaasa võtta ja veekindlalt nt. kilekotti pakkida (eriti oluline jahedate ilmade ja külma veega ajal) komplekti aluspesu, pikad püksid,   T-särgi, dressipluusi või fliisi, kuivad sokid, käteräti. See varustuse loetelu võiks olla ka pikem, kuid arvestame sellega, et peale võimalikku märjakssaamist end ära kuivatanud ja kuivad riided selga pannult jaksate jälle edasi liikuda ning ükskord jõuate ka oma auto juurde või laagripaika tagasi ning seal võiks olla varuks veel riideid, mis võimaldavad teil end kuivalt ja soojalt sisse pakkida.  Kuumal suvepäeval ja ujumiskõlbuliku veega pole nii põhjalikku varustust vaja, sest millegipärast ei taha matkajad siis ka pärast kanuuga ümberminemist ja põhjalikku ujumist end riidesse panna :).  Teedeta rabamaastikule pole mõtet väga palju riideid kaasa vedada, küll võiks olla kaasas tuult ja vihma pidav keep või jakk ja matka lõpus nii palju kuivi riideid, et saaks end pärast ümberriietumist jälle kuivana tunda. Ka kuivade varujalanõude olemasolu ei maksa unustada.    Mitmepäevaste matkade puhul peab varustus muidugi põhjalikum olema.